Makijaż permanentny brwi Kraków

Chcesz zapisać się na makijaż permanentny w Krakowie? Doskonale trafiłaś! W naszym studio urody wykonujemy tego typu zabiegi: profesjonalnie, kompleksowo i zgodnie z oczekiwaniami klientek. Trwały makijaż permanentny to świetny sposób na podkreślenie swoich atutów z długotrwałym efektem. Sprawdź, jak wykonujemy makijaż permanentny i kiedy warto skorzystać z takiego zabiegu wykonywanego w Krakowie!

Czym jest makijaż permanentny? Jak działamy w GLAMTU na terenie Krakowa?

Makijaż permanentny to metoda trwałego wprowadzania barwników w strukturę skóry. W ten sposób dokonujemy korekty kształtu i koloru poszczególnych elementów ciała naszych klientek. W przypadku makijażu permanentnego najczęściej stosujemy go w przypadku:

 • kresek górnych i dolnych linii rzęs,
 • brwi,
 • ust (kształt i kolor),
 • włosów (rekonstrukcja).

Przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie analizujemy potrzeby klientki, dzięki czemu możemy dopasować kolor pigmentu oraz jego moc do cery. Warto dodać, że pigmenty, których używamy w trakcie wykonywania zabiegu makijażu permanentnego, są w 100% bezpieczne, nie uczulają ani nie powodują innych niepożądanych reakcji.

W GLAMTU na początek weryfikujemy ton skóry klientki i kolor włosków, które mają zostać zrekonstruowane. Dzięki temu możemy zagwarantować świetne efekty pracy, a tym samym pełne zadowolenie każdej klientce.

Przed rozpoczęciem każdego zabiegu w gabinecie w Krakowie pokrywamy skórę znieczuleniem miejscowym. To znacznie zmniejsza dyskomfort, który jest lekko odczuwalny w trakcie wykonywania makijażu permanentnego. 

Trwałość makijażu permanentnego – czy warto się zdecydować?

Każdy organizm reaguje inaczej na konkretne bodźce, szczególnie jeśli chodzi o makijaż permanentny. To zabieg, w wyniku którego skóra ulega zabarwieniu. Nie oznacza to jednak, że efekty są trwałe dożywotnio. Zalecamy ponowne wykonanie zabiegu w czasie średnio do 2 lat. Zdarzają się jednak sytuacje, że makijaż permanentny utrzymuje się nawet przez 5 lat. Tak naprawdę wszystko zależy od organizmu osoby, która zdecyduje się na wykonanie takiego zabiegu.

Pigment z makijażu permanentnego stopniowo wchłania się w skórę. To oznacza, że im większa absorpcja barwnika przez tkanki danej osoby, tym szybciej trzeba powtórnie wykonać pigmentację.

Jakie są wskazania do zabiegu pigmentacji, czyli makijażu permanentnego?

Na makijaż permanentny w Krakowie możesz zdecydować się zawsze wtedy, kiedy nie czujesz się dobrze w swoim ciele lub po prostu chcesz zredukować czynniki, które wprawiają Cię w pewien dyskomfort. Oczywiste wskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego to:

 • asymetria ust lub zbyt słaba pigmentacja,
 • ubytki w brwiach,
 • zbyt jasne brwi,
 • łysienie,
 • chęć zmiany kształtu lub podkreślenia oka poprzez wzmocnienie kolorytu skóry.

Zawsze wtedy, kiedy chcesz poprawić nieco swój wygląd i zależy Ci na długotrwałych efektach, koniecznie zdecyduj się na zabieg makijażu permanentnego. W GLAMTU wykonamy go kompleksowo tak, abyś była w 100% zadowolona z efektów.

Efekty makijażu permanentnego – Kraków. Jak to działa?

Po poprawnym wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego  w Krakowie efekty mogą utrzymywać się średnio od 12 do 36 miesięcy lub dłużej. Standardowe efekty, które można uzyskać w ten sposób to: podkreślenie oczu, ust, uwydatnienie, a także redukcja postępującego wypadania włosów u kobiet. 

To świetny sposób, aby poprawić swój wygląd, poczuć się lepiej i jednocześnie nie martwić się o konieczność codziennego poprawiania makijażu – ten permanentny jest długotrwały, nawet na kilkanaście miesięcy od dnia wykonania procedury zabiegowej.

Metody zabiegowe a makijaż permanentny – jak to wygląda w praktyce?

W przypadku wykonywania makijażu permanentnego w Krakowie stosujemy kilka metod, które pozwalają na wykonanie przepięknych stylizacji utrzymujących się przez dłuższy czas. Pierwszy sposób pigmentacji to metoda włoskowa, która wykonywana jest specjalistyczną maszyną do makijażu permanentnego. Do wykonania pigmentacji stosowane są sterylne igły, które wnikają w warstwę brodawkową skóry właściwej.

Inne powszechnie stosowane metody to metody cienia OMBRE, a także kreski dekoracyjne imitujące eyelinera. Dzięki temu klientki decydujące się na makijaż permanentny mogą cieszyć się pięknie podkreślonymi oczami oraz ustami przez dłuższy czas.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego – o czym trzeba pamiętać?

Przed wizytą w studiu urody celem wykonania zbiegu makijażu permanentnego warto odpowiednio się przygotować. W przeciwnym razie nie będzie możliwości wykonania makijażu. Zalecenia na minimum 24 godziny przed realizacją zabiegu w salonie to:

 • nie spożywanie alkoholu ani środków pobudzających,
 • nie picie mocnej kawy, herbaty ani napojów z wysoką zawartością kofeiny,
 • nie zażywanie leków na bazie aspiryny i podobnych.

Co więcej, na co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba używać wyłącznie odżywki do rzęs, nie wykonywać zabiegów peelingujących ani nie stosować kwasów. 

Nie zalecamy także intensywnego opalania w solarium oraz przyjmowania antybiotyków. Brak dostosowania się do wskazań powinien skutkować przełożeniem terminu wizyty na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego.

Chcesz zapisać się na makijaż permanentny ?

Doskonale trafiłaś! W naszym studio urody wykonujemy tego typu zabiegi: profesjonalnie, kompleksowo i zgodnie z najwyższymi standardami. 

O co pytają nas klientki ?

Czy makijaż permanentny boli?

Nie można nazwać tego bólem, w nowoczesnych technikach makijażu permanentnego pigmentujemy bardzo płytko, dlatego też jest to raczej drapanie po skórze. W 90% przypadków stosuję znieczulenie, aby zmniejszyć dyskomfort klientki.

Jak dobiera Pani kolor pigmentu do brwi?

Każdy kolor jest tworzony dla Was indywidualnie. Zwracam uwagę na ton skóry, naturalny kolor włosków na brwiach oraz odrostu na włosach. Zawsze pytam się też o Wasze preferencje. Stawiam na naturalność, tak aby podkreślić maksymalnie Wasze piękno.

Czy makijaż permanentny to to samo co tatuaż?

Na szczęście nie, prawidłowo wykonany makijaż permanentny z czasem staje się mniej widoczny.  Nie zostaje z nami na całe życie tak jak tatuaż, gdyż tatuażysta pigment podaje dużo głębiej, bo aż do skóry właściwej. Linergista pigmentuje znacznie płycej (warstwa brodawkowa skóry właściwej ).

Co ile należy odświeżać makijaż permanentny?

Jest to mniej więcej okres między 1.5- 2 lata, każda skóra reaguje inaczej na podawany pigment , dlatego u jednych makijaż permanentny będzie wymagał częstszego odświeżania a u innych będzie można z tym poczekać. Jest to bardzo indywidualna kwestia.

© 2023 Realizacja – 4rtweb.pl