Pigmentacja brwi, czyli makijaż permanentny. Jak się przygotować?

Każda kobieta, która planuje umówić się na zabieg permanentnego makijażu brwi, powinna wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo się przygotować przed wizytą w salonie. To ważne, gdyż brak takiego przygotowania może skutkować tym, że linergistka odmówi wykonania pigmentacji. Dlaczego  i czy to w ogóle możliwe? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jak się przygotować do makijażu permanetnego brwi.

Makijaż permanentny brwi a obowiązki klientki – co warto wiedzieć?

Podczas umawiania się na wizytę u linergistki na zabieg pigmentacji brwi, zawsze warto dopytać, jakie są wymagania przedzabiegowe, o które trzeba zadbać we własnym zakresie. Stylistka w salonie będzie w stanie wykonać zabieg makijażu permanentnego brwi tylko wtedy, kiedy skóra i włosy klientki będą do tego odpowiednio przygotowane.

Oto kilka wskazówek, które warto przyswoić: 

  1. Na minimum 3 miesiące przed planowaną pigmentacją brwi nie używaj olejków i odżywek na porost włosów na brwiach. Te mogą powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych, a to niekorzystne zjawisko, które może źle wpływać na efekty pigmentacji. Zbyt mocno rozszerzone naczynka mogą spowodować, że nałożony pigment nie będzie utrzymywał się w docelowym obszarze.

  2. Co najmniej 2 tygodnie przed pigmentacją brwi nie decyduj się na farbowanie henną lub wyrywanie włosów na brwiach. Linergistka podczas zabiegu makijażu permanentnego musi wiedzieć, jak przebiega naturalna linia włosa, aby dopasować do niej sposób pigmentacji.

  3. Na tydzień przed aplikacją pigmentu w ramach makijażu permanentnego nie opalaj twarzy, a szczególnie okolic brwi. Świeża opalenizna, która prawdopodobnie zacznie złuszczać naskórek i wywoła stan zapalny poprzez zaczerwienienie, niestety jest przeciwwskazaniem do wykonania pigmentacji.

Musisz też pamiętać o kilku istotnych wskazówkach, które są najważniejsze w ostatnich 24 godzinach przed planowaną pigmentacją brwi. Chodzi tu głównie o to, aby nie spożywać alkoholu, nie zażywać środków przeciwbólowych oraz nie pić kawy ani napojów energetycznych. Wszystkie powyższe czynniki mogą rozrzedzać krew, a to może bardzo utrudnić lub wręcz uniemożliwić wykonanie zabiegu. 

Oferta

Kontakt

© 2023 Realizacja – 4rtweb.pl